Uwaga! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Malaga powitała uczniów słońcem i temperaturą 30°C. Wypoczęci po wczorajszej podróży, udali się na pierwszy spacer po tym uroczym mieści. Z mauretańskiej twierdzy Alcazaba podziwiali panoramę miasta. Wspięli się na wzgórze, na którym znajduje się zamek Gibralfaro z niesamowitym widokiem na port, góry i morze. Zwieńczeniem dnia był wieczorny spacer plażą Malagueta. Jutro ważny dla nich dzień - pierwsze spotkanie z pracodawcami. Uczennice czekają na to z niecierpliwością!

Grupa uczennic z Technikum Hotelarstwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wyrusza dziś do słonecznej Hiszpanii. Dziewczyny będą odbywały miesięczne praktyki w urokliwej Maladze. To kolejne praktyki zawodowe organizowane przez Stowarzyszenie PROREW i Szkołę na Górce.

Klasy pierwsze i trzecie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyły w wyjazdowym szkoleniu na temat nowoczesnych technologii stosowanych w uprawie soi oraz słonecznika. Szkolenie prowadzone było przez doświadczonych przedstawicieli firmy nasiennej  Agroyoumis. Ponadto każdy z uczestników mógł obejrzeć i porównać różne odmiany soi na poletkach doświadczalnych.