Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

 

Co roku zdarza się ten cud,
powraca do nas wiosna,
natura budzi się ze snu,
nadzieje nowe rosną…

J.Koczanowska

Cztery uczennice z klas technikum za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymały stypendia w ramach projektu pn. ,,Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych” skierowanego do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół kształcenia zawodowegoDziewczyny uzyskały stypendium dzięki celującym wynikom w nauce, szczególnie z przedmiotów zawodowych, języka obcego oraz informatyki. Liczył się też ich udział w projektach edukacyjnych oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach. Każda stypendystka otrzyma jednorazowo pomocą finansową w wys. 3 800 zł, z przeznaczeniem na cele edukacyjne. Należy podkreślić, że domeną naszych zdolnych uczennic jest umiejętność łączenia pasji ze zdobywanym zawodem.

Kolejny wielki sukces ucznia z Logistyka na Górce. Tym razem Damian Dudek zdobył tytuł finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 38 uczniów z całego kraju. Damian jest uczniem klasy II i już osiąga tak wysokie wyniki.Tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnych uczniów w naszej szkole. Życzymy Damianowi sukcesu w zawodach finałowych i oczywiście GRATULUJEMY!!!

Uczniowie mundurówki na „Górce” pamiętali o 78 rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia w Opatowie, przeprowadzonego w nocy z 12 na 13 marca 1943 roku. Była to jedna z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia w czasie II wojny światowej. Niewielki oddział „Jędrusiów” osłaniany przez opatowską załogę AK, nie ponosząc strat, odbił 80 więźniów lokalnej konspiracji pod nosem prawie 350 żołnierzy i żandarmów niemieckich. Pamięć o bohaterstwie Polaków walczących na Ziemi Opatowskiej jest ważnym elementem edukacji i wychowania naszej młodzieży.