plakat promocyjny szkoły 

Śladami Ponurego”- pod takim hasłem wyruszyli w Góry Świętokrzyskie uczniowie klas mundurowych z nauczycielami panią Edytą Gwoździk, panem Markiem Frejlichem, panem Józefem Komisarkiem, panią Marzeną Kaczor, panem Robertem Gubernatem i panem Dawidem Patrem.

Nasi uczniowie z klasy pierwszej o profilu Technik Logistyk mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny AGC Glass Poland Sp. z o.o. w Opatowie. Produkuje on między innymi szyby zespolone na projekty budowlane. Uczniowie mogli zapoznać się z obróbką surowego szkła płaskiego, z którego zakład produkuje szyby hartowane termicznie, szyby zespolone jedno - i dwukomorowe, a także szeroki asortyment szyb do wnętrz.

Hotelarze z „Górki” w ramach innowacji kosmetycznej mieli przyjemność uczestniczyć
w szkoleniu „BROW DESIGN”, prowadzonym przez Panią Joannę Molendę - makijażystkę polskiej marki Ibra Makeup.
Pani Joanna jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na wydziale zarządzania i marketingu oraz kosmetologii. Jako freelancerka, brała udział w sesjach zdjęciowych dla takich marek jak m.in.: „Boska” czy „Sony”.

Już kolejny raz Fundacja GROM COMBAT zorganizowała w Warszawie „Memoriał GROM COMBAT pamięci Cichociemnych i Żołnierzy JW GROM”, w którym uczestniczyli uczniowie klas Liceum Służb Mundurowych z ZS nr1 w Opatowie. 45 osobowa grupa uczniów wyruszyła do Warszawy na 36-godzinne szkolenie pod opieką nauczycieli koordynujących pracę klas mundurowych pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha oraz pana Józefa Komisarka.