Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

 

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarstwa wytrwale przygotowują się do praktyk zawodowych w Maladze - Hiszpania. Mimo utrudnień spowodowanych pandemią, uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach przygotowawczych, które mają na celu przybliżenie kultury krajów basenu śródziemnomorskiego, zwyczajów oraz tradycyjnej kuchni.

W dniu 13 maja 2021 r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie Odbył się certyfikowany kurs z profesjonalnego makijażu. Zajęcia poprowadziła pani Monika Rok – Madej – właścicielka „Rok Styl Studio” w Kielcach, dyplomowana makijażystka, wizażystka i stylistka, pasjonatka makijażu, wizażystka na wielu pokazach mody i sesjach okładkowych do gazet.

pojemniki na nakrętki w kształcie serc

„Górka” pragnie pomagać i otwiera serce dla wszystkich potrzebujących. Na warsztatach szkolnych pod kierunkiem nauczyciela Mariusz Kowalskiego zostały przygotowane metalowe pojemniki w kształcie czerwonych serc do których - w ramach akcji charytatywnej - można wrzucać plastikowe nakrętki. Jedno z serc stanęło przed szkołą natomiast drugie zostało przekazane dla najmłodszych z Publicznego Przedszkola w Opatowie. Przedszkolaki złożyły podziękowania na ręce pani dyrektor Magdaleny Gdowskiej.

Niezwykłe pożegnanie klas maturalnych odbyło się dziś w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Ze względu na panującą sytuacją pandemiczną młodzież nie mogła spotkać się że swoimi nauczycielami, którzy uczyli ich kilka lat, ani w tak licznym gronie, jak to miało miejsce wcześniej. Wręczanie świadectw i nagród odbywało się w grupach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.