plakat promocyjny szkoły 

Górka najlepsza w województwie! Nasze Technikum zajmuje 73 miejsce wśród 1520 techników z całej Polski oraz  PIERWSZE miejsce w województwie świętokrzyskim! Potwierdza to Ogólnopolski Ranking Edukacyjny 2022. Jest on organizowany przez Portal WaszaEdukacja.pl Jego podstawą jest przede wszystkim, tak ważny w edukacji, wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2019-2021. Pokazuje on, że młodzież kształcąca się w Szkole na Górce osiągnęła sukces -  nauka w naszej szkole zapewniła im ponadprzeciętną efektywność kształcenia się i rozwoju swoich możliwości. Gratulujemy naszej młodzieży oraz nauczycielom kolejnego sukcesu! 

Treść komunikatu:

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Certyfikat Matura 2023 dla Aktywnej Szkoły

Nauczyciele języka angielskiego zakończyli udział w projekcie „Droga do matury 2023” prowadzonym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz wydawnictwo Macmillan Education. W ciągu dwóch lat trwania projektu nasi angliści uczestniczyli w cyklu szkoleń, które miały na celu usprawnienie przygotowania uczniów do nowej matury. Ponadto, szkoła otrzymała certyfikat „Matura 2023 dla Aktywnej Szkoły”.

złożenie zniczy na grobie

Młodzież klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie uczciła pamięć o zmarłym w 1927 roku posterunkowym Władysławie Migalskim. W 95 rocznicę jego tragicznej śmierci odbyła się uroczystość na Cmentarzu Parafialnym, w której uczestniczyli  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opatowie – nadkom. Wojciech Szymczak,  mł.asp. Katarzyna Czesna-Wójcik, pani Grażyna Szkonter prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 oraz uczniowie klas mundurowych.