Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

 

Uczniowie siedzą na wykładzie

Rolnictwo precyzyjne to temat szkolenia, które odbyło się 10 czerwca dla uczniów klas I i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele firmy CLAAS pani Monika Cieniawska i pan Roman Bathelt -doktorant Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Podczas szkolenia wykorzystano aplikację 365 FarmNet, którą nasi uczniowie będą stosować na zajęciach z agrotroniki.

dwie uczennice przed symulatorem nawigacji

Kolejny tydzień praktyk logistyków z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie urozmaicony został wieloma atrakcjami. Weekend uczniowie spędzili odwiedzając Grenadę stolicę prowincji Hiszpanii o tej samej nazwie. Miasto położone na wysokości kilkuset metrów nad poziomem pełne jest wspaniałych zabytków i godne hiszpańskiego przysłowia "kto nie widział Grenady ten niczego nie widział".

grupa uczniów na tle  pałacu

Minął pierwszy tydzień pobytu uczniów Technikum Logistycznego w Sewilli. Młodzież odbywająca praktyki zawodowe w ramach projektu nr 2019-1-PL01-KA102-063376 "Innowacje na Wyspach Brytyjskich" spędziła ten czas bardzo owocnie. Podczas zajęć praktycznych logistycy zapoznawali się z zagadnieniami branżowymi, wykonywali zadawane ćwiczenia, rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę i znajomość problemów.

Informujemy, że zajęcia czerwcowe dla kwalifikacji Rol.02 odbywać się będą w formie stacjonarnej.