Uwaga! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

srebrna tarcza perspektyw

Zespół Szkół nr 1 w Opatowie uzyskał Srebrną Tarczę w tegorocznej edycji ogólnopolskiego rankingu, sporządzonego przez portal edukacyjny "Perspektywy". To już nasza trzecia tarcza. Zajmujemy czwarte miejsce w województwie świętokrzyskim wśród techników. Jest to kolejny rok, kiedy nasza szkoła uzyskuje wysokie miejsce w rankingu "Perspektyw". Przyczyniły się do tego bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych, maturalnych oraz wysokie miejsca w ogólnopolskich olimpiadach. Srebrna Tarcza jest dowodem na to, że nasza placówka uzyskuje coraz lepsze wyniki edukacyjne dzięki wspólnej wytężonej pracy dyrekcji szkoły, kadry pedagogicznej oraz uczniów. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie. Gratulujemy Społeczności Szkolnej sukcesu!

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się na domenie publicznej polona.pl . Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

W Zespole Szkół nr 1 w Opatowie w dniach 22-22 stycznia odbyły się warsztaty teatralne „Learning English through Drama” prowadzone przez MAINSTAGES, amerykańską firmę z Nowego Jorku. Po wcześniejszej weryfikacji umiejętności językowych na poziomie B2 trójka uczniów ze szkoły zakwalifikowała się do projektu: Konrad Góra 2 Lop,

Od listopada 2020 r. Partnerstwo „Ziemia Opatowska” jest beneficjentem projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Projekt pilotażowy „Centrum Wsparcia Doradczego”, realizowany przez Związek Miast Polskich na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Podstawą działania partnerstwa „Ziemia Opatowska” jest list intencyjny z dnia 24 września 2020 r., podpisany przez 9 jednostek samorządu terytorialnego położonych w obszarze powiatu opatowskiego w województwie świętokrzyskim.