plakat promocyjny szkoły 

Uczniowie klasy mundurowej

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie to miejsce  ważne dla pasjonatów wojska, a do takich należy młodzież klas mundurowych naszej szkoły. Uczniowie klasy pierwszej mundurówki wybrali się tam na niezwykłą lekcję, podczas której zapoznali się z historią Wojska Polskiego od jego początków przypadających na wiek X do końca II wojny światowej.

grupa chłopców przy motocyklu

Po dwóch latach pandemicznej przerwy „Szkoła na Górce” otworzyła swoje podwoje dla ósmoklasistów. Uczniowie kończący szkołę podstawową mogli zapoznać się z bogatą ofertą kierunków kształcenia w najpopularniejszej szkole średniej w powiecie opatowskim.

Młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w tym roku szkolnym bierze udział w projekcie pt. „Ekonomia Społeczna”. Jednym z założeń projektu było poznanie zasad funkcjonowania tzw. przedsiębiorstwa społecznego. W ramach tego działania odwiedziliśmy Dom Wspólnoty Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Jankowicach.

Grupa uczniów w mundurach

Uczniowie klas mundurowych mieli okazję zdobyć kolejne umiejętności. Tym razem uczestniczyli w szkoleniu udzielania pomocy medycznej osobom przebywającym na obszarach wodnych. Poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanym w czasie udzielania pomocy, zasady funkcjonowania łańcucha ratowniczego oraz tajniki technik ratownictwa wodnego z  użyciem odpowiedniego specjalistycznego sprzętu.