Nekrolog ucznia naszej szkoły, Patryka Rzepki

 

młodzież ustawiona w szpaler przysięga na sztandar

W piątek 25 czerwca 2021r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie odbyła się akademia kończąca rok szkolny 2020/2021 oraz uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Branżowej I stopnia, na które przybyli zaproszeni goście: Starosta Opatowski pan Tomasz Staniek, pani Starosta Małgorzata Jalowska oraz pan Tomasz Sadak- przewodniczący rady rodziców.

statek wpływający do śluzy portowej

W dniach 26.05.21 - 15.06.21 uczniowie klas drugich Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie odbyli praktyki zagraniczne w hiszpańskim porcie w Sewilli, które zorganizowane zostały przez " Fundację Efekt Motyla" w ramach projektu nr 2019-1-PL01-KA102-063376 "Innowacje na Wyspach Brytyjskich". Celem pobytu było nabycie wiedzy oraz kompetencji praktycznych z dziedziny logistyki, poznanie innego kraju, oraz podwyższenie umiejętności z zakresu języka angielskiego.

uczeń stoi z dyplomem

Uczeń Stanisław Snop z kl. 2 LO w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie, został laureatem X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”. Staś znalazł się w pierwszej piątce zwycięzców tego prestiżowego konkursu. W tym roku, konkurencja była bardzo silna o czym świadczy fakt, że jury musiało wybrać zwycięzców z ponad 900 nadesłanych prac z całej Polski. Jest to największy konkurs historyczny szczebla centralnego w naszym kraju. Organizowany jest w Lublinie od 10 lat, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W dniach 20 - 21 czerwca 2021 r. Staś Snop uczestniczył w zlocie zwycięzców oraz uroczystej gali rozdania głównych nagród, co miało miejsce w lubelskim oddziale IPN.

Od 15 maja do 12 czerwca uczniowie Technikum Hotelarstwa oraz Żywienia i Usług Gastronomicznych przebywali na praktykach zawodowych w Maladze. Było to możliwe dzięki wieloletniej współpracy stowarzyszenia PROREW z naszą szkołą, oraz dofinansowaniu z Funduszy Europejskich „Zawodowi Zawodowcy”