Gotowanie, smażenie czy pieczenie to nie tylko sztuka kulinarna ale wręcz magia pełna niezrozumiałych nieraz rytuałów. Wiążą nas odziedziczone po babciach, mamach kulinarne wzorce:  ucieraj ser tylko w prawą stronę, wybijając jajko uważaj by ani kapka żółtka nie wpadła do miski! Wierzymy, że jak zaniedbamy, któreś z tych zaklęć to czar pryśnie, ciasto dostanie zakalca a piana się nie ubije.

Uczniowie Technikum Hotelarstwa poznali wyniki etapu okręgowego XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się w Krakowie i przebiegał pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

O tym, że profilaktyka ma olbrzymie znaczenie dla naszego zdrowia mówi się od lat.  Profilaktyka zdrowotna to nie tylko koncepcja i wytyczne jak należy wzmacniać zdrowie i jego potencjał, ale również badania profilaktyczne sprzyjające wczesnemu wykrywaniu i diagnozowaniu chorób oraz  szereg działań, mających na celu nauczenie społeczeństwa jak to robić prawidłowo.

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zakończyły się wielkim sukcesem dla uczniów Szkoły na Górce. Tegoroczne eliminacje do finałów okazały się rekordowe. Najlepsi spotkali się podczas Poznań Motor Show  28 marca 2019 r.