Młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wychowywana jest w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji żołnierskiej. Każdego roku uczniowie tych klas odwiedzają miejsca i instytucje upamiętniające odwagę i poświęcenie przedstawicieli różnych słuzb mundurowych.

W dniu 12 kwietnia br.w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie) zlokalizowanych w Zespole Pałacowo-Parkowym Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ośmiu blokach tematycznych.

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand” jest oparty na umiejętności rozumienia języka słuchanego. 24 pytania o różnym poziomie trudności i maksymalnie 45 minut na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Samo zrozumienie pytania nie wystarczy aby zdobyć punkty. Należy wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, wszechstronną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych,  ich obyczajów  i  kultury. Tym bardziej cieszy nas sukces naszych uczennic podczas tegorocznej trzeciej edycji konkursu, który odbył się 21 marca 2019r.