Dzień Otwarty dziś na Górce, zaraz tu przybędziesz wkrótce… Tak wtórowali gospodarzom goście przybyli na Dzień Otwarty do Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Ponad sześciuset tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu opatowskiego, a także spoza jego granic odwiedziło Szkołę na Górce, aby zapoznać się
z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, zwiedzić budynek, ale przede wszystkim, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami tej szkoły.

Uczniowie ZS nr 1 w Opatowie chętnie angażują się w działania mające na celu pomaganie potrzebującym. Tym razem Liceum Służb Mundurowych połączyło swoje siły z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i dzięki temu została znakomicie zorganizowana, a także przeprowadzona akcja charytatywna pomocy dla weterana.

Uczniowie I klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy REMONDIS Sp. z o.o. oraz firmy SIGNAL MEBLE Centrum Logistyczne.

13 kwietnia 2019 r. uczennica klasy II Technikum Logistycznego Marzena Szostak wzięła udział w VI Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży w Krakowie, jako finalistka konkursu wyłoniona z grupy 168 uczestników.