Uczniowie z pierwszych klas Technikum Logistycznego są żądni wiedzy i poznawania ciekawych miejsc. Dzięki wyjazdom studyjnym  zdobywają cenne informacje na temat wspaniałych możliwości, jakie stwarza wybrany przez nich kierunek kształcenia. W tym roku odbyli już kilka interesujących wycieczek (a kolejne wciąż przed nimi). Ostatnią z nich była niezwykła wyprawa do jednej z największych i najnowocześniejszych w Polsce przetwórni soków Dreher Poland  Koprzywnica,  zorganizowana przez p. Tomasza Sewerę (Kierownika Szkolenia Praktycznego) oraz wychowawców klas I TLA - p. Magdalenę Kidoń i  I TLB - p. Jolantę Kozieł.

Dzień Otwarty dziś na Górce, zaraz tu przybędziesz wkrótce… Tak wtórowali gospodarzom goście przybyli na Dzień Otwarty do Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Ponad sześciuset tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu opatowskiego, a także spoza jego granic odwiedziło Szkołę na Górce, aby zapoznać się
z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, zwiedzić budynek, ale przede wszystkim, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami tej szkoły.

Uczniowie ZS nr 1 w Opatowie chętnie angażują się w działania mające na celu pomaganie potrzebującym. Tym razem Liceum Służb Mundurowych połączyło swoje siły z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i dzięki temu została znakomicie zorganizowana, a także przeprowadzona akcja charytatywna pomocy dla weterana.