Primus Inter Pares to nagroda wręczana uczniom ZS nr 1 w Opatowie za wybitne osiągnięcia w nauce, wysokie lokaty w konkursach i olimpiadach oraz godne reprezentowanie szkoły. W roku szkolnym 2018/2019 tytuł ten otrzymali: Aleksandra Molisak absolwentka klasy III Liceum Służb Mundurowych i Krzysztof Pyza absolwent Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W konkursie bibliotecznym na najlepsze hasło reklamujące bibliotekę i czytanie zwyciężyła Kinga Pater z klasy II THOdawno_temu.jpg

Młodzież z klas Liceum Mundurowego uczy się od najlepszych – powiedziała Magdalena Gdowska – dyrektor Zespołu szkół nr 1 w Opatowie - to już druga wizyta płk Piotra Gąstała, byłego dowódcy Gromu w naszej szkole. Było to możliwe dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją  GROM COMBAT oraz zaangażowaniu nauczycieli koordynujący pracę mundurówki pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha.

W tegorocznej XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ‘English Ace’ wzięło udział 6 tysięcy uczestników z całej Polski. Tylko 66 z nich zostało wyróżnionych Dyplomem Laureata za najwyższe wyniki w danym konkursie. Wśród nich znalazł się uczeń pierwszej klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie - Jan Bełczowski – zdobywca 1 miejsca w województwie świętokrzyskim i 8 miejsca w kraju!!!