×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Proces generowania biblioteki obrazów Graphics Draw (gd) lub ImageMagick (imagick) musi być włączony w konfiguracji środowiska PHP, aby można było generować miniaturki.

Patriotyzm stanowi niezwykle istotną kwestię wychowania uczniów w "szkole na górce''. W związku z tym czymś zupełnie naturalnym było włączenie się całej społeczności naszej szkoły w obchody 100- lecia Niepodległości naszej ojczyzny Przez cały tydzień prowadzone były u nas różne działania wpisujące się w te szczególne obchody - powiedziała Magdalena Gdowska - dyrektor ZS nr1 w Opatowie. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych postanowili uczcić ten czas poprzez kultywowanie rodzimej tradycji kulinarnej i w związku z tym wzięli udział w „Tygodniu gotowania polskich potraw”. Podczas zajęć w pracowni gastronomicznej młodzi kucharze przygotowali potrawy kuchni polskiej, które były inspirowane barwami narodowymi. Kulminacją tegorocznych gastronomicznych obchodów Święta Niepodległości były zmagania w konkursie „Potrawy Kuchni Polskiej”. Inspiratorkami i organizatorkami „Tygodnia gotowania polskich potraw” były nauczycielki Dorota Pitek, Agnieszka Spała i Monika Wicha. Gościem specjalnym obchodów był regionalista opatowski pan Zbigniew Zybała, który przybliżył młodzieży zagadnienia kulinarne w Polsce na przestrzeni dziejów w cyklu prelekcji „Tajemnice i tradycje kuchni (staro)polskiej”. Kolejnym przedsięwzięciem, które pomógł zrealizować pan Zbigniew Zybała były zajęcia, na temat „Motyw Niepodległej w kulturze i sztuce”. Młodzież wysłuchała ilustrowanych slajdami prelekcji, przedstawiających twórczość malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy, poetów tworzących z miłości do Ojczyzny, z tęsknoty za Jej wolnością i z radości, że Niepodległość nadeszła. Prezentowane były też dzieła, przeniesione specjalnie na tę okazję z Podziemi Opatowskich, a wykonane przez miejscowych artystów – Stanisława Kwiatkowskiego i Zygmunta Niewiadomskiego. Lekcje były okazją do zaprezentowania naszych bohaterów walk o niepodległość.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

„Moja Polska“

Zdjęcia w postaci elektronicznej należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 XII 2018 r. Fotografie powinny przedstawiać Ojczyznę widzianą oczyma autora zdjęcia. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na szkolnym fanpage‘u. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają nauczycielki: A. Mianowska oraz I. Kapsa.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Proces generowania biblioteki obrazów Graphics Draw (gd) lub ImageMagick (imagick) musi być włączony w konfiguracji środowiska PHP, aby można było generować miniaturki.

Młodzież wraz z nauczycielami matematyki Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała akcję „100 zadań na 100 – lecie”. Uczniowie wszystkich klas zebrali 100 różnych zadań matematycznych, których treści zostały zapisane na karteczkach w kolorach barw narodowych. Utworzyły one mapę Polski, która została umieszczona przy wejściu do szkoły.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w akcji.

{gallery}/2018/100_zadan_10.2018{/gallery}