Mikołaj kocha dzieci, te młodsze i te całkiem dorosłe. Przekonaliśmy się o tym 06 grudnia, gdy nasza szkoła stała się miejscem magicznym. W tym dniu nikt nie dostał złej oceny, a wszystko dzięki temu, że Mikołaj jest 'cool' i uprosił naszych kochanych nauczycieli by dziś wyjątkowo odpuścili nam kartkówki, sprawdziany i odpytywanie – oczywiście pod warunkiem, że założymy czerwoną czapeczkę jako wyraz sympatii dla niego.

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego. 9 listopada odbyła się XXX edycja konkursu LINGUA PLUS, 13 listopada uczniowie wzięli udział w eliminacjach OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, a na zakończenie listopadowych zmagań z językiem angielskim odbyła się XVII EDYCJA KONKURSU ENGLISH HIGH FLIER. Konkursy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. W konkursach uczestniczyli uczniowie klas: I LOM, II LOM, II TH, IV TŻ i I THO, III TŻ.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a zwłaszcza w zawodzie hotelarskim, dlatego uczniowie z Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w warsztatach stylizacji fryzur i makijażu pt.: „Wizerunek pracownika hotelowego. Perfekcyjna recepcjonistka i recepcjonista”. Celem warsztatów było wypracowanie umiejętności kreowania własnego wizerunku. Dla hotelarza właściwe dobranie fryzury, makijażu i stroju to bardzo ważna rzecz. Stosowny strój, dyskretna elegancja, subtelny makijaż i odpowiednia fryzura wpływają na opinię o pracowniku, a tym samym o zatrudniającym go hotelu.

Dnia 01 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka na CENTRALNE TARGI ROLNICZE PTAK WARSAPTAK WARSAW EXPO w NadarzynieW EXPO w Nadarzynie. Wycieczkę organizowało Starostwo Powiatowe w Opatowie pod kierownictwem pana Mariusza Szwajkowskiego. Uczestnikami wyjazdu byli przedstawiciele rolników, koła gospodyń wiejskich oraz nauczyciel Władysław Polit i uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotechniki Paweł Masternak z Zespołu Szkół nr1 w Opatowie.