W ramach zajęć praktycznych w Pensjonacie *** Kamienica przy Bramie w Opatowie młodzi hotelarze z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie dowiedzieli się, jakie muszą być spełnione wymagania wstępne przy zakładaniu pensjonatu. Właścicielka obiektu szczegółowo omówiła, między innymi, warunki lokalowe ( minimalną liczbą pokoi, jaką musi posiadać pensjonat, pomieszczenia, które zapewnią gościom komfort, rozrywkę czy dostęp do wyżywienia), sanitarne, przeciwpożarowe, jakie musi spełniać budynek, w którym przedsiębiorca chce prowadzić pensjonat. W trakcie zajęć uczniowie zwiedzali obiekt i razem z właścicielką omawiali jego wyposażenie, zwracając uwagę na te elementy, które są niezbędne aby uzyskać zgodę na prowadzenie pensjonatu o kategorii 3- gwiazdek.

W czwartek 01.06.2017r. uczniowie klas I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, I Technikum Pojazdów Samochodowych oraz klasy I Techniku Logistycznego wraz z nauczycielami E. Sabat, M. Masternakiem, P. Cybulą oraz T. Sewerą udali się na wycieczkę turystyczno – integracyjną na tereny rekreacyjne przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. W słoneczny poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce zastali płonące ognisko, przygotowane przez gościnnych gospodarzy obiektu. Na młodzież czekała również dostarczona ze szkolnego internatu smaczna grochówka. Pyszna biwakowa zupka spożywana na świeżym powietrzu smakowała również pracownikom DPS oraz odwiedzających nas gości z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Czytanie powinno się kojarzyć z radością i przyjemnością, a ponieważ lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Właśnie dlatego 31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie została zorganizowana impreza czytelnicza pod hasłem „Śniadanie – czytanie na trawie”, która miała za zadanie promowanie idei czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Wzięli w niej udział uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy podczas zajęć praktycznych pod opieką pań Agnieszki Spały i Doroty Pitek przygotowali pyszne śniadanie.

Uzdolnieni artystycznie uczniowie z ZS nr1 w Opatowie wraz z nauczycielami panią Edytą Gwoździk i panią Małgorzatą Stępień przygotowali koncert charytatywny, aby wspomóc leczenie 4-letniej Gabrysi. Na szkolnym dziedzińcu przygotowano mini amfiteatr, a na scenie pojawili się szkolni artyści. Ola Wolska i Szymon Banaś przypomnieli publiczności największe przeboje polskiej piosenki. Ich bogaty repertuar spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Koncert wzbogaciła żywiołowa konferansjerka prowadzona przez Przemysława Kidonia z klasy I LOM.