W dniu 20 października 2017r. (piątek) rozpocznie się w Zespole Szkół nr1 w Opatowie akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. Początek akcji nastąpi o godzinie 9.00.

Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy!

Opiekun koła – Szczepan Madej

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Głównym mottem EDJ są: różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie, co umożliwia wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jak co roku 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji zorganizowany został drużynowy quiz dla klas pierwszych, który sprawdzał ogólną wiedzę o krajach naszego kontynentu. Najlepszą wiedzą na temat krajów europejskich wykazała się drużyna z klasy I THO w składzie: Paulina Iskra, Kasia Mendyk i Paulina Lis.

Najtrudniejsze są pierwsze kroki w nowej szkole,... ale nie w „Szkole na Górce”. Pierwszoklasiści już stanowią wielką rodzinę, zawiązały się przyjaźnie i sympatie, a przyczyniły się do tego nie tylko miła atmosfera i opiekuńczy nauczyciele, ale także wyjazd integracyjny, jaki miał miejsce w dniach 17 i 18 września. Uczniowie klas pierwszych w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wraz ze swoimi wychowawcami bawili się w ośrodku wypoczynkowym w Chotowej w województwie podkarpackim. Podróż uatrakcyjniła wizyta w jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – w pałacu w Łańcucie. Młodzież zwiedziła kompleks muzealny wraz z otaczającym go malowniczym parkiem oraz wozownię. Ta nietypowa lekcja historii okazała się podróżą w czasie od wczesnego średniowiecza po II wojnę światową. Uczniowie docenili zajęcia bez podręczników i zeszytów, ale za to z arystokratycznymi rekwizytami.

W ramach realizacji projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” nauczycielki przedmiotów zawodowych w technikum żywienia i usług gastronomicznych w Opatowie, panie Monika Wicha i Agnieszka Spała na początku września wzięły udział w wizycie studyjnej w Szwajcarii. W ramach pobytu zatytułowanego „Szwajcarski system kształcenia dualnego” nauczyciele przedmiotów zawodowych województwa świętokrzyskiego spotkali się z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za system kształcenia zawodowego w Szwajcarii i poznali zasady organizacji dualnego systemu kształcenia w tym kraju.