Przeglądając najnowsze doniesienia gospodarcze z naszego regionu, z pewnością trafimy na, coraz częściej pojawiające się w mediach, informacje o najnowocześniejszej w Europie fabryce soków znajdującej się w pobliżu Opatowa. Ponieważ "naj... nie bierze się znikąd", dlatego młodzi logistycy z Zespołu Szkół nr1 w Opatowie postanowili zweryfikować tę informację osobiście. Dzięki staraniom Pana Tomasza Sewery, kierownika kształcenia praktycznego i nauczyciela przedmiotów zawodowych w Technikum Logistycznym na "Górce" pana Piotra Cybuli, przyszli specjaliści branży TSL udali się z wizytą studyjną do Dreher Poland Koprzywnica. Zakład planuje swoje oficjalne otwarcie dopiero na trzeci kwartał 2018 roku, ale dzięki uprzejmości Pana Roberta Pierścińskiego wiceprezesa zarządu firmy, logistycy z "Górki" jako pierwsi mogli odwiedzić tę najnowocześniejszą fabrykę soków. W wizycie studyjnej wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum logistycznego, którzy zostali serdecznie powitani przez Pana Roberta, będącego jednocześnie dyrektorem zarządzającym zakładu w Koprzywnicy.

Już od kilku lat młodzież z klas mundurowych ZS nr1 w Opatowie uczestniczy w ekstremalnych szkoleniach organizowanych przez Fundację GROM COMBAT i mjr Jacka Kowalika. Tym razem było to 48 godzinne szkolenie pod nazwą'' Memoriał GROM COMBAT pamięci żołnierzy JW GROM'' przeprowadzone na terenie Ośrodka Szkoleniowego Fundacji GROM COMBAT w Warszawie. Trzydziestoosobowa grupa pod opieką nauczycieli pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha wyruszyła kolejny raz, by sprawdzić swoją wytrzymalość fizyczną i psychiczną podczas szkolenia wzorowanego na treningach sił specjalnych. Uczniowie ''mundurówki'' mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności z czarnej taktyki, czyli poruszania się z bronią w sekcjach szturmowych i zdobywania oraz przeszukiwania budynków i uwalniania zakładników oraz udzielania im pomocy przedmedycznej. Młodzi pasjonaci służb mundurowych ćwiczyli także elementy systemu GROM COMBAT, obronę przed atakiem z użyciem noża i pałki oraz udzielali pomoc przedmedyczną poszkodowanym w symulacji wypadku komunikacyjnego.Wykonywali również testy sprawnościowe obowiązujące w armii.

Mimo, iż pogoda nie sprzyja zajęciom w terenie, uczniowie klasy drugiej Technikum Logistycznego Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie postanowili skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w warsztatach zorganizowanych na terenie firmy transportowo-spedycyjnej, Pana Andrzeja Barana. Pan Andrzej prowadzi swoją firmę już od kilkudziesięciu lat i świadczy swoje usługi transportowe na rynku krajowym jak i europejskim. W pierwszej części warsztatów młodzi logistycy zapoznali się z pojazdami wchodzącymi w skład zestawu używanego do transportu drogowego, gdzie szczegółowo poznali rodzaje pojazdów, ich budowę, przeznaczenie, wymiary i sposoby obsługi naczep podczas załadunku. Poznali również sposoby rozmieszczania i zabezpieczania różnych ładunków w zależności od rodzaju opakowań i jednostek transportowych, takich, jak palety Euro czy Big-Pack, a także dodatkowe wyposażenie naczepy typu „firanka”.

W dniu 16 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu krwiodawców, wśród nich oprócz młodzieży szkolnej znalazła się młodzież spoza naszej szkoły i mieszkańcy środowiska lokalnego. Po weryfikacji medycznej krew oddało 30 osób. Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach dzięki krwiodawcom pozyskała 13,5 l krwi. Młodzież czerwonokrzyska wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem planuje kolejną akcję w kwietniu.