W sobotę 16 kwietnia 2018 roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK w Kielcach odbył się etap wojewódzki jubileuszowej XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Polegał na ocenie wiedzy uczestników z zakresu szeroko pojmowanej ochrony środowiska, która łączy treści programów biologii, chemii, geografii, fizyki, ponadto wymaga umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Prof. Marek Jóżwiak,  kierownik Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska wręczając dyplomy uczestnikom zaznaczył, że tegoroczny poziom był bardzo wysoki a młodzież świetnie przygotowana.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas promocyjnych na spotkanie 18 kwietnia 2018r. o godz. 15:30.

Dla najzdolniejszych uczniów z klas technikum 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat: ,,Rozwijanie twórczego myślenia i kreatywności” poprowadzone przez panią Wiolettę Partykę – Drożdżal, psychologa z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatowie. Celem zajęć było rozwijanie niecodziennych, kreatywnych form myślenia i działania. Myślenie twórcze - kreatywność oznacza zaprezentowanie czegoś nowego. To tworzenie nowych pomysłów, jak i zastosowanie starych w nowy sposób. To zdolność unikania stereotypów i konwencji. Wyćwiczone umiejętności mają wymiernie wpłynąć na postawę i aktywność uczniów w zdobywaniu wiedzy.

W dniu 20 kwietnia 2018r. (piątek) przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół nr 1  w Opatowie kolejna akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. Początek akcji nastąpi o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy!
Opiekun koła – Szczepan Madej

krew