W dniu 02.03.2018r. w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych Kielcach odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Pierzchała z klasy II TH. Patrycja rywalizowała w gronie blisko 50 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego – rozwiązując test z pytaniami zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi.

Nasza szkoła ma najwięcej zdolnych stypendystów w powiecie. Prestiżowe stypendium w ramach ,,Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkól zawodowych” otrzymało aż sześciu uczniów z naszych techników: Jacek Jabłoński i Filip Tenderenda z Technikum Pojazdów Samochodowych, Magdalena Krzyśkowska z Technikum Logistycznego, Monika Sajda z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Patrycja Pierzchała i Natalia Rej z Technikum Hotelarskiego. Wszechstronne zainteresowania, aktywność poznawcza, rozwijanie pasji zawodowych a do tego udział w konkursach i olimpiadach przyczyniły się do ich sukcesu.

UWAGA!!! KONKURS ORIGAMI

„Wdzięk składanych kartek, czyli matematyczne origami”

Organizatorzy: Dorota Jeziorska, Agnieszka Zwolska

Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań zainteresowań matematycznych, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z geometrii przestrzennej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej,rozwijanie wrażliwości estetycznej, koncentracji i wytrwałości,kształtowanie zamiłowania do sztuki origami,popularyzowanie origami jako formy spędzania wolnego czasu.