Serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego klasa maturalnych (technikum, liceum i liceum dla dorosłych) 27 kwietnia godzina 10:30.

Uczniowie naszej szkoły tradycyjne również w tym roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod hasłem: „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Konkurs jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. W tym roku na szczeblu wojewódzkim, który odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach, Zespół Szkół nr 1 w Opatowie reprezentowali: Kinga Dąbrowska z klasy III D i Kamil Hołuj z klasy I AD.

16 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. M. Curie- Skłodowskiej w Ożarowie został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego przystąpiły trzy nasze uczennice z klasy pierwszej oraz drugiej. W konkursie wzięła udział również młodzież Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Ożarowie oraz młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. B. Głowackiego w Opatowie. Tym bardziej jest nam miło, iż to nasza młodzież zajęła w konkursie wysokie lokaty. Laureatką konkursu została Anna Witkowska z klasy I Technikum Logistycznego, natomiast III miejsce uzyskała Anna Ścibisz z klasy II Liceum Służb Mundurowych.

W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach woj. Lubelskie odbyła się XLII Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w blokach tematycznych: Produkcja RoślinnaProdukcja, ZwierzęcaMechanizacja, RolnictwaTechnologia, ŻywnościGastronomia, Agrobiznes, Architektura Krajobrazu, Weterynaria. W każdym bloku tematycznym uczestniczyło około 30 uczniów. Zespół Szkół nr1 w Opatowie reprezentowany był w bloku tematycznym Mechanizacja Rolnictwa przez ucznia III klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa Pawła Kota oraz ucznia III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Krzysztofa Pyzę z opiekunem Władysławem Politem. Olimpiada składała się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej było 60 pytań, natomiast w praktycznej do wykonania były 3 zadania.