W dniu 19 marca 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie: Jacek Jabłoński i Filip Tenderenda z Technikum Pojazdów Samochodowych, Magdalena Krzyśkowska z Technikum Logistycznego, Monika Sajda z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Patrycja Pierzchała i Natalia Rej z Technikum Hotelarskiego byli w Kielcach odebrać stypendium w ramach ,,Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych” . Nasi uczniowie przez cały rok pracowali na swoje wyniki, brali udział w konkursach i olimpiadach. Ich pasją są zawody, w których się kształcą i wiążą z nimi swoją przyszłość. Najliczniejsza grupa uczniów z Powiatu Opatowskiego, którzy otrzymali to stypendium  pochodzi z naszej szkoły, bo aż sześcioro.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie po raz kolejny z dużym zaangażowaniem zorganizowali przedświąteczną akcję charytatywną w swojej szkole. Ze środków pieniężnych zgromadzonych na kiermaszu przeprowadzonym w szkole, młodzież Samorządu Uczniowskiego sprawiła kilku swoim rówieśnikom wspaniałą niespodziankę w postaci świątecznych podarunków. Dzięki takiemu przedsięwzięciu nasza młodzież kształtuje nie tylko postawy prospołeczne, empatię, ale także umiejętność dzielenia się z innymi. Cieszymy się tym bardziej, iż uczniowie podejmują się tego rodzaju działania z ogromnym przekonaniem i entuzjazmem. Nad przeprowadzeniem akcji czuwały panie Małgorzata Stępień i Marta Firmanty.

Dnia 16 marca 2018 roku odbyła się wycieczka do Kielc na XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej AGROTECH. Uczestnikami byli uczniowie I i II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, klasa III Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz I A Mechanik Pojazdów Samochodowych w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie z opiekunami Władysławem Politem, Grzegorzem Popkiem, Mariuszem Kowalskim i Andrzejem Szczykutowiczem. Młodzież zwiedzała stoiska największych firm z branży rolniczej i pokrewnych powiązanych z techniką rolniczą, działających na polskim rynku. Na targach  wystawiali swe towary przedstawiciele  firm działających na rynku polskim jak i przedstawiciele innych państw. Największym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska: Kubota, John Deere, FENDT, Massey Ferguson, STOLL, Amazone, Ursus, Agromet, Class, Case, Valtra, Steyr, Deuth Fahr, Now Holland, Zetor i inne. Poza sprzętem rolniczym ciekawe stoiska prezentowali producenci upraw rolniczych, hodowcy, producenci pasz  oraz  zajmujące się ekologią.

We wtorek 13 marca 2018r. w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie młodzież z klasy I LOM, I TL, I THO, II LOM, II TL oraz III TŻ/THO przystąpiła do szkolnego etapu konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W konkursie uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z dziedziny historii, literatury, muzyki, geografii, polityki oraz przemysłu, odpowiadając na pytania w języku niemieckim. Laureatami konkursu zostali: Anna Ścibisz kl. II LOM - uzyskała I miejsce, Magdalena Krzyśkowska kl. II TL- II miejsce oraz Anna Witkowska kl. I TL- III miejsce. Zwycięzcy zostali zakwalifikowani do konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 16 kwietnia 2018r. Zespole Szkół im. M. Curie- Skłodowskiej w Ożarowie. Opiekę nad konkursem sprawowały panie- Marta Firmanty i Małgorzata Stępień. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie.