W dniu 28 listopada 2013 r. naszą szkołę odwiedził Pan p.por. Bartosz Guła – pilot samolotów bojowych MIG-29. Inicjatorem spotkania był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Szczepan Madej. Naszego gościa powitał serdecznie Pan Dyrektor Tomasz Świątek. Samo zaś spotkanie było realizowane w ramach edukacyjnego programu innowacyjnego dla klas mundurowych liceum ogólnokształcącego. Nasz gość, mimo młodego wieku w sposób bardzo ciekawy podzielił się swoim doświadczeniem w oblatywaniu tych jednych z najszybszych na świecie samolotów wojskowych.

W ramach spotkania nasza młodzież mogła obejrzeć filmy i prezentacje multimedialne ukazujące specyfikę zawodu lotnika wojskowego. Pan p.por. Bartosz Guła w sposób wyczerpujący opowiadał także o zasadach i sposobach rekrutacji do służby w wojsku, a w szczególności do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Podzielił się także wiedzą na temat uposażenia, charakteru służby, praw socjalnych, możliwości awansu i budowania kariery zawodowej. W spotkaniu z naszym gościem uczestniczył Pan Dyrektor Tomasz Świątek, nauczyciele – Jolanta Kozieł, Szczepan Madej, Marek Frejlich, młodzież z klas mundurowych liceum ogólnokształcącego, oraz młodzież zainteresowana z innych klas. Jako ciekawostkę można dodać, że p.por. Bartosz Guła obecnie mieszka z rodziną daleko od naszego powiatu, pochodzi natomiast z Iwanisk i jest znany części młodzieży naszej szkoły. Pragniemy mu podziękować, że mimo braku wolnego czasu związanego z pełną dyspozycyjnością wobec przełożonych podzielił się wiedzą, doświadczeniem żołnierskim, że dał przykład młodzieży, iż marzenia i pragnienia młodzieńcze poparte uporem, nauką, systematyczną pracą mogą się spełniać.