W grudniu 2019 r.  uczniowie klasy II i III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyli w zajęciach branżowych w firmie Massey Ferguson w Górnie, podczas których zapoznali się z nowoczesnymi modelami ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz bazą serwisową. Firma Massey Ferguson z Górna jest przedstawicielem tej marki na Polskę południowo wschodnią. Posiada bogatą ofertę sprzętu rolniczego między innymi  ciągników i maszynach rolniczych polskiej produkcji.

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji przekazywanych przez przedstawicieli firmy,
a następnie uczniowie zobaczyli bazę serwisową stacjonarną i mobilną.
W drugiej części wyjazdu odbyły się zajęcia związane z profilaktyką,
w których razem
z mechanizatorami rolnictwa wzięła udział młodzież z klasy II i III Technikum Hotelarstwa. W ramach zajęć profilaktycznych poruszone zostały społeczne
i etyczne aspekty adopcji. Młodzież wzięła udział w projekcji filmu
 pt. „1800 gramów”.
 Podsumowaniem zajęć była dyskusja między innymi na temat:
- sytuacji dziecka porzuconego
- działalności ośrodków adopcyjnych (procedur adopcji)
- adopcji
- znaczeniu rodziny dla rozwoju dziecka.
Tego typu zajęcia są bardzo potrzebna podczas edukacji młodzieży, ponieważ łączą ze sobą elementy zdobywania fachowej wiedzy między innymi w ramach kształcenia dualnego i integracji klasowej.