Uczniowie klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w dniu 26.11.2019 r. zostali zaproszeni do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym budowy, zasady działania i eksploatacji jednego z najnowocześniejszych kombajnów zbożowych serii 900 firmy Deutz – Fahr. Szkolenie to zostało przeprowadzone w siedzibie firmy A.R. Chmielewski w Kleczanowie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w bardzo profesjonalny sposób zostali zapoznani z wyżej wymienionymi zagadnieniami przez pana dyrektora do spraw handlowych Marcina Czuję.

Po prezentacji  nasi wychowankowie mieli możliwość w praktyce zapoznać się z eksploatacją i obsługą tej wspaniałej maszyny. Kombajn został udostępniony do szeregu prób technicznych jakich się wymaga przy uruchomieniu i pracy z nim. Uczniowie biorący udział w zajęciach branżowych praktycznej nauki zawodu poznali nowe trendy w rozwoju maszyn rolniczych. Szkolenie zorganizował pan dyrektor Marcin Czuja z firmy A.R. Chmielewski oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.