W niedzielę 20 października młodzież Zespołu Szkół nr 1 „Szkoły na Górce” w Opatowie reprezentująca Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski uczestniczyła w misyjnym nabożeństwie różańcowym odmawianym w wielu językach świata. W czasie Mszy świętej w darach ofiarnych zostały złożone dary od naszej młodzieży na rzecz dzieci w szpitalach w Zambii.

W tę szlachetną misję zaangażowała się cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Odzwierciedleniem tego szczytnego przedsięwzięcia są m.in. słowa wypowiedziane przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Patrycję Kalitę: „Mamy nadzieję, że „Misja opatrunek dla Zambii” odmieni los wielu dzieciom w tym kraju. Warto nadmienić, iż organizatorem akcji jest absolwent Szkoły na Górce – ks. Daniel Koryciński, a nasza szkoła nie po raz pierwszy angażuje się w działalność misyjną ks. Daniela. Dziękujemy za udział w tej szlachetnej akcji i zgłaszamy gotowość serc niesienia dalszej pomocy potrzebującym”. Organizatorkami szczytnego przedsięwzięcia były panie Małgorzata Stępień oraz Marta Firmanty. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym za wspaniałą pracę na rzecz innych!