W dniu 15.10.2019 zostały przeprowadzone ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przygotowania obiektu, personelu szkoły oraz uczniów do działań w przypadku powstania zagrożenia pożarowego w tym prowadzenia ewakuacji zbiorowej.

Po ujawnieniu zagrożenia Dyrektor Szkoły Pan Magdalena Gdowska szybko dokonała oceny sytuacji i wybrała najkorzystniejszy sposób postępowania. Zarządziła ewakuację całego budynku szkoły oraz budynku warsztatów szkolnych. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli szybko i bez paniki opuścili budynek najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi, udali się na miejsce zbiórki dla ewakuowanych.
W ćwiczeniach wzięło udział w sumie 605 osób (uczniowie, nauczyciele, personel administracyjno-obsługowy).
Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że to były tylko ćwiczenia wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podeszli do wykonania zadania.