Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr1 w Opatowie w tym roku szkolnym połączyły dwie ważne uroczystości - Dzień Nauczyciela oraz Ślubowanie Klas Pierwszych. Tego dnia spotkali się dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście oraz społeczność uczniowska, by wspólnie uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

Niezwykle imponująco prezentowała  się grupa prawie 400 uczniów klas pierwszych, którzy po wypowiedzeniu w obecności szkolnego sztandaru słów Roty Przysięgi, symbolicznie stali się pełnoprawnymi uczniami ZS nr1 w Opatowie. Uczniowie klas starszych  podczas swojego wystąpienia powitali znakomitych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością starosta opatowski pan Tomasz Staniek, pani wicestarosta Małgorzata Jalowska, przedstawiciel Zarządu Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników pan Sławomir Masternak oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Sadak. W imieniu młodzieży głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Kalita życząc pedagogom realizacji planów zawodowych oraz spełnienia marzeń osobistych. Wręczając kwiaty pani dyrektor Magdalenie Gdowskiej jednocześnie dziękowała wszystkim nauczycielom za przekazywaną z wielką pasją wiedzę i cierpliwość wobec uczniów. Życzenia dla pedagogów przekazali także przybyli goście, przekazując na ręce pani dyrektor kwiaty i owoce symbolizujące wspaniałe efekty pracy pedagogów naszej szkoły. Pan starosta Tomasz Staniek oraz pani wicestarosta Małgorzata Jalowska podczas swojego wystąpienia podkreślili znakomity rozwój szkoły, popularność wśród młodzieży, tak licznie podejmującej tu naukę. Poinformowali także o kolejnym projekcie, który będzie realizowany na terenie naszej szkoły pod nazwą Czas dla profesjonalistów, który ma zapewnić dodatkowe szkolenia dla uczniów, płatne staże, doposażenia pracowni zawodowych oraz  doskonalenie zawodowe dla nauczycieli.
Znakomitym prezentem dla wszystkich obchodzących Dzień Edukacji Narodowej była część artystyczna, którą stanowił koncert życzeń przygotowany przez utalentowaną młodzież pod kierunkiem pań Edyty Gwoździk, Moniki Masternak i Ewy Cybuli. Wspaniale brzmiące głosy młodziutkich wokalistek Weroniki Kijanki, Julii Chały i Weroniki Klusek, publiczność podziwiała podczas wykonywanych przez nie pięknych piosenek, a talent taneczny Aleksandry Staniszewskiej podczas niezwykle subtelnego układu choreograficznego. Uczniowie Dominik Ciach, Daniel Walczyk, Wiktor Kwiatek, Kacper Adamczak i Karol Głąb oraz Katarzyna Gardynik przenieśli publiczność w tajemniczy klimat rodem z filmów o Jamsie Bondzie. Natomiast chłopcy z klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa zaprezentowali układ baletowy ,,Jezioro łabędzie” w wersji kabaretowej. Zachwyceni widzowie nagrodzili artystów wielkimi brawami.