W związku z przeprowadzaną w ostatnim czasie akcją Sprzątania Świata, w poniedziałek 07.10.2019 w ramach zajęć lekcyjnych klasa druga Technikum Logistycznego uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym z przedstawicielami firmy Remondis Sp. z o. o., którzy przyjechali pojazdem do przewozu odpadów komunalnych, świadczącym usługi  wywozu śmieci na terenie Opatowa i okolic.

Celem spotkania było poszerzenie, tak ważnej w dzisiejszym świecie wiedzy Logistyków z Górki na temat gospodarki odpadami, sposobu składowania i segregacji odpadów.  Uczniowie mieli okazję poznać harmonogram i czas pracy kierowcy,  rozkład dnia i zadania pracowników, pracujących na  samochodzie przewożącym odpady komunalne.  Uczniowie zadawali pytania na temat segregacji, składowania odpadów. Podczas zajęć warsztatowych z przedstawicielami firmy Remondis zostały poruszone tematy związane z promowaniem postaw proekologicznych, tj. zachęcanie młodzieży do dbanie o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu oraz propagowanie wśród społeczeństwa konieczności segregacji odpadów. W najbliższym czasie, w ramach współpracy z firmą Remondis są planowane kolejne prelekcje z udziałem przedstawicieli firmy.