Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Szkolenie uczniów z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w dniach 18-19.09.2019

Uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z opiekunami Władysławem Politem i Mariuszem Kowalskim wzięli udział w szkoleniu z zakresu agrotroniki w Centrum Szkoleniowym John Deere w Tarnowie Podgórnym  oraz   w Bednarach na pokazach AgroShow2019.

Szkolenie było nagrodą dla najlepszych szkół, które zakwalifikowały się do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Maszyn Rolniczych, podczas których uczniowie naszej szkoły Marcin Sadak i Sebastian Sternik zajęli 5 miejsce   w Polsce.     Podczas szkolenia omawiane były nowe rozwiązania w ciągnikach, kombajnach i maszynach  systemy agrotroniczne stosowane w firmie oraz współpraca między operatorami maszyn. Uczniowie poznali również sprzęt firmy Kramp i jego zastosowanie. Firma John Deer i Kramp oraz Top agrar Polska i Profi Technika byli organizatorami szkolenia.  Chłopcy odwiedzili stoisko  Top agrar Polska i Profi Technika i udzielili wywiadu z którego relacje będą transmitowane przez telewizję internetową oraz ukażą się w branżowych czasopismach. Relacje będą w telewizji internetowej.  Ten wyjazd dostarczył uczniom nie tylko wielu wrażeń, ale przede wszystkim rozległej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości. Praktyczne kształcenie dualne przyczyniło się do poznania agrotroniki pod innym kątem.
Takie szkolenie to wydarzenie na dużą skalę, które przyciąga licznych miłośników mechaniki    i motoryzacji. To działanie  długoterminowe, które pomaga młodym mechanikom w ich rozwoju zawodowym. Odpowiednie ukierunkowanie uczniów przysłuży się do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników.
Młodzież naszej szkoły znalazła również czas na zwiedzanie zabytków Poznania oraz wizytę   w kinie i Termach Maltańskich