Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Uczniowie z Technikum Hotelarstwa w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie szkolą się w Trójmieście.

W ramach projektu „Nowoczesna Szkoła” w dniach 03-06 czerwca 2019 r. trzydziestu hotelarzy z Technikum Hotelarstwa w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wraz z opiekunami: panią dyrektor Magdaleną Gdowską, Iwoną Winiarczyk - Kapsą, i Moniką Masternak wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Trójmiasta.

Przyszli hotelarze rozpoczęli pobyt śniadaniem na Starym Mieście w Gdańsku i zajęciami w jednym z najlepszych hoteli w Polsce, 4- gwiazdkowym Hotelu Puro mieszczącym się na Starym Mieście w Gdańsku, podczas których zapoznali się z funkcjonowaniem operacyjnym działów: recepcji, housekeepingu i gastronomi. Na kolejne zajęcia branżowe z zakresu funkcjonowania hotelu grupa udała sie do 3- gwiazdkowego Hotelu Business Faltom w Gdyni. Uwieńczeniem pierwszego dnia wizyty w Trójmieście był relaks w hotelowym basenie, saunie, spa i siłowni.

Następnie młodzież odbyła jednodniowy kurs w Ośrodku Szkoleń Ratownictwa Morskiego Mayday w Gdyni w  zakresie „Elementarnych Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy Medycznej”i po zdaniu bardzo trudnego egzaminu uzyskała bezterminowe świadectwo.

Kolejne dwa dni pobytu w Trójmieście upłynęły na zwiedzaniu, Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz zajęciach w Gdańskiej Informacji Turystycznej mieszczącej się na Starym Mieście. Młodzież miała okazję podziwiać największe trójmiejskie atrakcje, m. in. Kościół Mariacki, Bramę Wyżynną i Złotą, Dwór Artusa, dawny port, Żuraw czy Krzywy Domek. Wielką atrakcją okazał się rejs statkiem na Westerplatte z inscenizacją obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej przez garnizon Wojska Polskiego na półwyspie Westerplatte, w czasie kampanii wrześniowej.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Akwarium Gdyńskim, w którym hotelarze zobaczyli zwierzęta z chłodnych i ciepłych mórz oraz ciekawe gatunki słodkowodne z całego świata. Zapoznali się z lokalną fauną związaną ze środowiskiem wodnym.

Na koniec pobytu w Trójmieście młodzież odbyła nietypową lekcję historii na okręcie ORP Błyskawica – polski niszczycielu, jednym z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzonym do służby w Marynarce Wojennej w 1937 roku.