W dniach 3 i 10 czerwca uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem pani Agnieszki Frejlich zaprosili na warsztaty gastronomiczne gimnazjalistów i ośmioklasistów z opatowskich szkół podstawowych.

Tematem przewodnim skróconego kursu gotowania było: „Fiku miku na patyku”. Jak nietrudno się domyślić uczniowie z olbrzymim zaangażowaniem przygotowywali potrawy, które o tej porze sporządza się i konsumuje na świeżym powietrzu: różnorodne, mięsne lub jarskie szaszłyki, koreczki, pieczone ziemniaki i warzywa, sałatki będące bombą witamin i minerałów. Wszystkie dania opierały się na sezonowych surowcach , by ich komponowanie było zgodne z naturą. Warsztaty wzbogacono w naukę nakrywania do stołu, właściwego doboru naczyń stołowych i sztućców, składania serwetek. Dodatkowym akcentem była krótka prelekcja poprowadzona przez uczniów klasy II dotycząca zasad zdrowego odżywiania z zaznaczeniem potrzeb młodego, rozwijającego się organizmu.

Zajęcia warsztatowe zakończyły się degustacją wspólnie przygotowanych potraw. Nikt nie odszedł z naszej szkoły głodny wrażeń, wręcz przeciwnie podsyciliśmy apetyt na nowe doznania kulinarne.