W Sali narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbył się konkurs historyczny pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego – Agaty Wojtyszek i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Andrzeja Bętkowskiego.

Konkurs został przygotowany przez Gabinet Komendanta Głównego Policji oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP oraz Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939”  Oddział w Kielcach reprezentowany przez panią Grażynę Szkonter. Uczestnicy zostali przywitani przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bieleckiego, który reprezentował Komendanta Wojewódzkiego Policji  insp. Paweł Dzierżaka. W konkursie wzięli udział policjanci z terenu woj. świętokrzyskiego oraz uczniowie klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentował Marcin Pyza z I klasy Liceum Służb Mundurowych, którego przygotowała pani Edyta Gwoździk koordynująca pracę klas mundurowych w ZS nr1 w Opatowie. Test składał się z trzech częścii - pierwsza z nich dotyczyła historii Policji, w kolejnej należało wykazać się wiedzą o mundurze i ceremoniale Policji, natomiast trzecia zawierała pytania dotyczące  patronia świętokrzyskich policjantów- mjr Jana Piwnika „Ponurego”, który jest bardzo ważną postacią dla uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Marcin wykazał się rozległą wiedzą dotyczącą zadań konkursowych i zajął zaszczytne I miejsce uzyskując tytuł laureata konkursu.