Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

„Górka z Gwiazdą”

„Górka” Mercedes-Benz Show – czy to wszystko dzieje się naprawdę? Można było zadać sobie takie pytanie uczestnicząc w prezentacji najnowszych technologii wykorzystywanych w motoryzacji samochodów osobowych i ciągników siodłowych jakie przedstawiła uczniom klas Technikum Pojazdów Samochodowych i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki firma Mercedes-Benz.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy Mercedes-Benz z Warszawy i Rzeszowa w osobach Agata Ordon – przedstawiciel zarządu oraz doradca handlowy Łukasz Pasieka. Zaprezentowali oni technologię jutra, które są stosowane w samochodach osobowych i ciężarowych Mercedesa. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną nowoczesnych rozwiązań technologicznych i informatycznych stosowanych przez firmę Mercedes w swoich pojazdach między innymi takich jak inteligentny asystent głosowy.

Dodatkowa atrakcją były przyprowadzone przez przedstawicieli samochody Mercedes C-klasa oraz Actros w których uczniowie mogli zasiąść i obejrzeć na żywo nowoczesną technologię stosowaną w tych pojazdach.

Dyrektor szkoły Magdalena Gdowska miała zaszczyt na tej prezentacji gościć Starostę Opatowskiego Tomasza Stańka, Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Grzegorza Gajewskiego, Dyrektor opatowskiego Domu Kultury Longinę Ordon oraz przedstawicieli firm z branży motoryzacyjnej działających w naszym regionie.

Pan Starosta przyznał, iż jest zaszczycony obecnością na tak znakomitej imprezie w gościnnych murach naszej szkoły. Natomiast dla Pana Burmistrza był to sentymentalny powrót do młodości i lat spędzonych w murach tej szkoły. Przyznał on również, iż szkoła przeszła bardzo duża metamorfozę od lat w których do niej uczęszczał do dnia dzisiejszego. Pogratulował pani Dyrektor inwestycji w rozbudowę obiektu, jego ciągłe doposażanie i innowacyjne metody nauczania młodzieży – czego przykładem było to spotkanie.