Notice: unserialize(): Error at offset 384990 of 384991 bytes in /usr/local/www/opatow.szkola.pl/libraries/src/Cache/CacheController.php on line 182
Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie

Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie

W rzeczywistości szkolnej pojawiają się chwile radosne i pełne zadumy oraz wzruszeń. Szczególnym momentem jest dzień ukończenia szkoły średniej przez uczniów, którzy za kilka dni przystapią do najważniejszego w swoim życiu egzaminu – matury. W ZS nr 1 w Opatowie uroczystosć ta miała szczególny charakter, a przyświecały jej słowa poety K.I. Gałczyńskiego „Ile razem dróg przebytych / Ile ścieżek przedeptanych(...) / Więc chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia(...)” dedykowane abiturientom. W ten wyjątkowy dzień towarzyszyli im: dyrekcja szkoły - pani Magdalena Gdowska i Piotr Cybula. wychowawcy: pani Agnieszka Frejlich prowadząca klasę IV Technikum Żywienia i Hotelarstwa, pani Sylwia Podczasi – klasę IV Technikum  Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Pojazdów Samochodowych, pan Marek Frelich – Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych oraz rodzice,  Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście - starosta opatowski pan Tomasz Staniek i vice prezes Fundacji GROM COMBAT pan por. Adam Szela.

Wielu uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem i licznymi nagrodami. Najcenniejszą jest przyznawana co roku najlepszym uczniom z każdego typu szkoły nagroda „Primus Inter Pares”. Do zacnego grona wybitnych absolwentów ZS nr1 w Opatowie w tym roku dołączyli: Aleksandra Molisak z klasy III Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych i Krzysztof Pyza z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Absolwenci klasy mundurowej otzrymali certyfikaty ukończenia innowacji przedmiotowych oraz kursu Udzielania Pierwszej Pomocy Medycznej, natomiast najbardziej aktywnym por. Adam Szela wręczył certyfikaty i nagrody rzeczowe przyznane przez Fundację GROM COMBAT. Dzięki posiadanym dyplomom młodzież ubiegająca się o przyjęcie do wyższych uczelni wojskowych i służb mundurowych moze uzyskać dodatkowe punkty. Absolwenci Technikum  Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Pojazdów Samochodowych, którzy ukończyli specjalistyczne kursy spawalnicze również otrzymali dyplomy potwierdzające ich dodatkowe umiejętności zawodowe. Dzięki tym dokumentom nasi uczniowie są poszukiwani na rynku pracy. Nie zabrakło także nagród za działalność artystyczną i to zarówno w szkole, jak i w Opatowskim Ośrodku Kultury, które wręczyła  pani Edyta Gwoździk - opiekun artystyczny grupy. Rodzice uczniów szczególnie wyróżniających się otrzymali w uznaniu ich zasług listy gratulacyjne honorujące wysiłek włożony w wychowanie swoich dzieci.

W części artystycznej, która prowadzili Aleksandra Molisak i Przemysław Kidoń pojawiło się wiele  ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli i wychowawców i wzruszające piosenki wykonane przez Olę Wolską i Szymona Banasia. Niezwykle emocjonującym momementem było przekazanie sztandaru młodszemu rocznikowi oraz pożegnanie absolwentów ze sztandarem, po którym głos zabrali przedstawiciele klas młodszych – Katarzyna Gardynik, Marcin Pyza i Michał Kozakiewicz. Podziękowali starszym kolegom i koleżankom za czas spędzony wspólnie w szkole, za  inicjatywy i zachęcanie młodszych klas do działania. Pożegnali ich słowami : „Do zobaczenia w dorosłym życiu / na innej drodze, na innym szlaku”. Pożegnalną niespodziankę przygotował dla absolwentów Samorząd Uczniowski przeproowadzając Galę „The Best of the best” i wręczając upominki wytypowanym uczniom w kilku kategoriach.

Natomiast niezwykle wzruszających chwil swym starszym kolegom i koleżankom dostarczyli uczniowie klasy II  Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych. Wmaszerowali w pełnym umundurowaniu z białymi czerwonym i różami, które wręczyli absolwentom klasy III podkreślając, że to od nich uczyli się właściwej postawy odpowiedzialności i miłości do ojczyzny. Na zakończenie po raz ostatni wystąpił szkolny duet wokalistów Ola i Szymon. Słowa piosenki Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” zabrzmiały niezwykle wymownie. Pani dyrektor Magdalena Gdowska życzyła uczniom powodzenie na egzaminie maturalnym i życiowych sukcesów, podkreslając jednoczesnie, aby absolwenci pamiętali, że zawsze będą mile widziani w szkole, bo to już na zawsze będzie ich szkoła.