Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Ponad sześciuset gości w Szkole na Górce

Dzień Otwarty dziś na Górce, zaraz tu przybędziesz wkrótce… Tak wtórowali gospodarzom goście przybyli na Dzień Otwarty do Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Ponad sześciuset tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu opatowskiego, a także spoza jego granic odwiedziło Szkołę na Górce, aby zapoznać się
z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, zwiedzić budynek, ale przede wszystkim, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami tej szkoły.

„Kochani, witam was w szkole XXII wieku – miłymi słowami podjęła gości Magdalena Gdowska, dyrektor szkoły – cieszę się, że mogę dziś pokazać wam szkołę w pełnej krasie – zwiedzicie za chwilę nie tylko nowoczesne pracownie, ale też nowy kompleks sportowy i wyremontowane warsztaty szkolne. Tu spotkacie nauczycieli – wysokiej klasy specjalistów, tu zawiążecie wspaniałe przyjaźnie, tu zdobędziecie wykształcenie i zawód, który zapewni wam przyszłość. Pytajcie o wszystko, co was interesuje. Do zobaczenia we wrześniu.”

Zwyczajowo w czasie tego szczególnego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, gdyż młodzież uczestniczy w zajęciach… z gościnności i pragnie pochwalić się już zdobytymi umiejętnościami oraz wiedzą. Pod okiem swych pedagogów uczniowie wszystkich klas prezentowali  pracownie i opowiadali o tajnikach zawodów, w których się uczą. Nawet ci ósmoklasiści i gimnazjaliści, którzy już wybrali kierunek kształcenia, po wizycie na Górce, stanęli przed koniecznością ponownego wyboru.

„Już od dawna planowałem, że zostanę mechanikiem samochodowym – powiedział Kacper gimnazjalista – uwielbiam majsterkować przy samochodzie, ale dziś bardzo zainteresowało mnie technikum budowlane. Przecież mogę być budowlańcem, który po pracy będzie hobbistycznie naprawiał samochody znajomym i sobie”.  Martyna – ósmoklasistka natomiast waha się między technikum hotelarstwa a logistycznym: „Chciałabym podróżować i zwiedzać świat, a technikum hotelarstwa daje takie możliwości, ale jednocześnie umiem planować i organizować, wiem, że logistyk to zawód z przyszłością. Na szczęście wybrałam już szkołę – oczywiście tę na Górce, nad kierunkiem jeszcze się zastanawiam.”

Niezdecydowanym przyszli z pomocą artyści, którzy w humorystycznej formie zaprezentowali wszystkie kierunki kształcenia w tutejszej placówce. Występ artystyczny w reżyserii Agnieszki Mianowskiej i Iwony Kapsy wzbogaciły występy gości zaprzyjaźnionych ze szkołą.

Dla wyczerpanych zwiedzaniem gospodarze zaplanowali wspólny piknik i grillowane kiełbaski. Nic przecież tak nie integruje jak wspólny posiłek.