Uczniowie I klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy REMONDIS Sp. z o.o. oraz firmy SIGNAL MEBLE Centrum Logistyczne.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z działalnością firm w aspekcie realizacji procesów logistycznych. Przedstawiciele przedsiębiorstwa świadczącego kompleksowe usługi w zakresie zbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, elektrorecyklingu, sortowania odpadów zapoznali uczniów z systemem pracy przedsiębiorstwa. Natomiast pracownicy centrum logistycznego zaprezentowali infrastrukturę magazynu, omówili sposób przechowywania towarów z wykorzystaniem regałów wysokiego składowania, a także zaprezentowali działanie narzędzi informatycznych wspomagających procesy magazynowe. Uczniowie pytali o kwestie dotyczące organizacji pracy w centrum logistycznym oraz sposobach motywowania i wynagradzania pracowników. Interesowały ich także, aspekty techniczne dotyczące organizacji transportu wewnętrznego i automatycznej identyfikacji danych, a także bezpieczeństwo pracy i ochrona środowiska. Odwiedzone firmy działają nie tylko na rynku lokalnym, ale również w Polsce, Europie oraz na całym świecie. Młodzież poznała „od kuchni” zarządzanie współczesnymi procesami gospodarczymi, zdobyła uporządkowaną i wszechstronną wiedzę dotyczącą istoty systemów logistycznych w dystrybucji i handlu, relacji logistycznych między podmiotami gospodarującymi oraz instytucjami pozwalającymi efektywnie diagnozować oraz rozwiązywać problemy związane z planowaniem, organizowaniem oraz kontrolowaniem procesów logistycznych.

Wyjazd zorganizowali: Anna Religa, Magdalena Kidoń, Jolanta Kozieł oraz Tomasz Świątek.