Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand” jest oparty na umiejętności rozumienia języka słuchanego. 24 pytania o różnym poziomie trudności i maksymalnie 45 minut na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Samo zrozumienie pytania nie wystarczy aby zdobyć punkty. Należy wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, wszechstronną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych,  ich obyczajów  i  kultury. Tym bardziej cieszy nas sukces naszych uczennic podczas tegorocznej trzeciej edycji konkursu, który odbył się 21 marca 2019r.

1 miejsce w województwie i 4 w kraju z wynikiem 109,5 punktów i najwyższą do zdobycia oceną bardzo dobrą, zdobyła Oliwia Nowakowska z pierwszej klasy Technikum Logistycznego. To piękny wynik zwłaszcza, że konkurencja była bardzo duża -  w tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło 1600 uczniów z 270 szkół w całej Polsce.

Pozostałe uczestniczki również mogą pochwalić się bardzo ładnymi wynikami – Natalia Luzak (kl.I TLA) i Kinga Pater (kl. II TH) znalazły się wśród 10 % uczestników uznanych za wynik ‘bardzo dobry’, Aleksandra Walasek (kl. II TH) wśród kolejnych 15 % wyróżnionych „wynikiem dobrym”.

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji kluczowych. Dobre komunikowanie się w języku obcym pozwala naszej młodzieży odnaleźć się w realiach współczesnego świata. W maju uczniowie technikum logistycznego i hotelarskiego sprawdzą swoje umiejętności językowe w praktyce podczas trzytygodniowego stażu zawodowego w stolicy Bułgarii Sofii – powiedziała Magdalena Gdowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.