Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Wielki sukces Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zakończyły się wielkim sukcesem dla uczniów Szkoły na Górce. Tegoroczne eliminacje do finałów okazały się rekordowe. Najlepsi spotkali się podczas Poznań Motor Show  28 marca 2019 r.

 O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym z całej Polski. Świadczy to o dużym zainteresowaniu branżą rolniczą wśród młodego pokolenia, które właśnie w tej dziedzinie widzi szansę na pracę. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów.

Olimpiada składała się z części teoretycznej  i praktycznej z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Uczniowie byli oceniani przez Specjalistów Kramp pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużyły ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki Marcin Sadak i Sebastian Sternik odnieśli ogromny sukces w skali ogólnopolskiej zajmując V miejsce w Polsce zdobywając w finale 133 punkty gdzie zwycięzca osiągnął 135 punktów. Marcin i Sebastian wykonali 8 zadań z 100% skutecznością a 4 zadania wykonali najszybciej spośród wszystkich uczestników.

Chłopcy zdobyli cenne nagrody rzeczowe oraz Voucher dla Zespołu Szkół nr1 w Opatowie na „Szkolenie z zakresu agrotroniki w Centrum Szkoleniowym John Deere w Tarnowie Podgórnym”.

Takie mistrzostwa to nie tylko jednodniowe wydarzenie na ogromną skalę, które przyciąga licznych miłośników mechaniki i motoryzacji. To całoroczne działania i długoterminowy program kształcenia, który pomaga młodym mechanikom w ich rozwoju zawodowym. Odpowiednie ukierunkowanie uczniów przysłuży się do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy – powiedziała dyrektor Magdalena Gdowska, chciałabym także podziękować Panu Tomaszowi Sadakowi za sponsorowanie całego dwudniowego pobytu naszych uczniów w Poznaniu.

Opiekunami merytorycznymi byli Pan Mariusz Masternak i Pan Władysław Polit.