Dnia 15 marca 2019 roku odbyła się wycieczka do Kielc na XXV Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej AGROTECH. Uczestnikami  byli uczniowie I i II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz I A Mechanik Pojazdów Samochodowych w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie z opiekunami Władysławem Politem, Grzegorzem Popkiem, Mariuszem Kowalskim i Andrzejem Szczykutowiczem.

Młodzież zwiedzała stoiska największych firm  z branży rolniczej  - najnowsze ciągniki z wyposażeniem XXI wieku.  Przedstawiciele rynku rolnego przywieźli do Kielc wiele sprzętu, akcesoriów, nawozów.

Na targach  wystawiali swe towary przedstawiciele  firm działających na rynku polskim jak i przedstawiciele innych państw. Największym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska z ciągnikami rolniczymi, maszynami i sprzętem powiązanym z rolnictwem i ochroną środowiska. Poza sprzętem rolniczym ciekawe stoiska prezentowali producenci upraw rolniczych, hodowcy, producenci pasz  oraz  zajmującej się ekologią. Zwiedzający mogli również oglądać stoiska firm z naszego regionu działające na rynku.

Targi AGROTECH to okazja do zapoznania się z nowym  sprzętem , dostępnym na naszym rynku  Młodzież  zapoznając się z nowymi trendami w rolnictwie, ma okazję  zobaczyć w jaki sposób można unowocześnić  swoje miejsce pracy i lepiej zainwestować pieniądze. Uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem zwiedzali wystawy AGROTECH-u,  obserwując jaki sprzęt można będzie pozyskać obejmując w przyszłości gospodarstwo.

Największe Targi Techniki Rolniczej w Polsce przyciągnęły dużo zwiedzających, szczególnie młodzieży, która wiąże swoją przyszłość z rolnictwem. Każdy młody rolnik powinien obowiązkowo odwiedzić wystawę,  by w przyszłości dobrze zarządzać swoim gospodarstwem.