W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono szkolny etap VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które po kilku latach rozwoju zyskały miano jednego z najbardziej prestiżowych i największych konkursów dla doświadczonych mechaników i uczniów.

Konkurs ma ogólnopolski charakter. W obecnej edycji wzięło udział 278 zespołów w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych oraz 893 zespoły w kategorii Młody Mechanik. Naszą szkołę reprezentowało 18 dwuosobowych zespołów w dwóch kategoriach: Młody Mechanik 12 zespołów reprezentowanych przez uczniów wszystkich klas Technikum Pojazdów Samochodowych oraz Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – 6 zespołów  reprezentowanych przez uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z klas 1 i 2. Konkurs rozegrany został 6 marca ale na wyniki musieliśmy poczekać kilka dni. Spośród wszystkich zespołów zgłoszonych z całej Polski do ścisłego finału awansowało po 20 zespołów z każdej kategorii. Wśród finalistów nie zabrakło zespołu z naszej Szkoły. Wysokim poziomem wiedzy w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych wykazali się dwaj uczniowie 2 klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki: Marcin Sadak i Sebastian Sternik, którzy 29 marca pojadą na finał konkursu, który odbędzie się na tegorocznych targach Motor Show w Poznaniu. Uczniowie będą na targach wykonywać zadania praktyczne na kilku stanowiskach, punkty będą zsumowane i zdecydują o kolejności miejsc w olimpiadzie centralnej.