Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Uczniowie Technikum Rolniczego wzięli udział w szkoleniu zawodowym

W dniu 28 lutego 2019 uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli firmy Claas Polska na temat systemów rolnictwa precyzyjnego. Jest to pierwsze z cyklu spotkań z producentami tego typu systemów. Na wstępie prelegenci omówili korzyści wypływające ze stosowania systemów agrotronicznych w rolnictwie. Następnie przedstawili własne produkty zarówno te najbardziej popularne i wysoko zaawansowane technologicznie, które umożliwiają zdalne prowadzenie maszyn rolniczych bez udziału kierowcy z dokładnością do 2 cm.

Agrotronika jest stosunkowo nową, prężnie rozwijającą się dziedziną rolnictwa bazującą na najnowszych technologiach informatycznych, telematycznych, satelitarnych. Możliwości zastosowania i wykorzystania tych systemów rozpalają wyobraźnię słuchaczy. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania sprawią, iż nasi absolwenci staną się cenionymi specjalistami w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.