Pięć uczennic z klas technikum ze szkoły ,,na górce” za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymało stypendia w ramach projektu pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych skierowanego do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół kształcenia zawodowego: Julia Lipińska z 4 klasy Technikum Hotelarskiego, Patrycja Pierzchała z 3 klasy Technikum Hotelarskiego, Patrycja Kalita i Anna Wiatrowska z 2 klasy Technikum Logistycznego oraz Aleksandra Wołowska z 2 klasy Technikum Pojazdów Samochodowych ( należy podkreślić, że niewątpliwy sukces osiągnęła Ola - jedyna dziewczyna kształcąca się na kierunku technik pojazdów samochodowych). Warunkiem uzyskania stypendium były bardzo dobre wyniki w nauce, szczególnie z przedmiotów zawodowych, języka obcego oraz informatyki. Liczył się też udział w projektach edukacyjnych oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Każda ze stypendystek w ramach projektu będzie otoczona dydaktyczną opieką nauczyciela. Celem takiej współpracy jest pomoc w dalszym osiąganiu jak najlepszych rezultatów edukacyjnych a także dbanie o rozwój pasji i talentów uczennic. Każda stypendystka otrzyma jednorazowo pomocą finansową w wys. 3 800 zł, z przeznaczeniem na cele edukacyjne. Wysoka jakość szkolnictwa zawodowego w naszej szkole oraz twórcza postawa w zdobywaniu wiedzy przyczyniły się do sukcesu ambitnych dziewczyn. Gratulujemy!!!.