Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Chcesz zdobyć tytuł technika? Wychodzimy Ci naprzeciw oferując darmowe kwalifikacyjne kursy zawodowe dla wszystkich osób pełnoletnich bez względu na posiadane wykształcenie.

pobierz kwestionariusz

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

Kwalifikacje ROL.02. oraz ROL.08. (Dawniej M.01 M.02 M.46)

ROL.02 Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie

- ukończyły 18 lat

- ukończyły 8-letnią szkołę podstawową lub gimnazjum lub zasadniczą szkołę zawodową lub szkołę średnią lub posiadają wykształcenie wyższe.

Absolwent Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego przygotowującego do zawodu Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach kwalifikacji MG.03 będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) Eksploatacji, obsługi i naprawy pojazdów, środków transportu, maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych

2) Demontażu i montażu pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi oraz ich rozruchu ich regulacji i zabezpieczenia antykorozyjnego

3) Diagnostyki i oceny stanu technicznego sprzętu rolniczego

Okres nauczania:

Zajęcia w ramach kwalifikacji MG.03 trwają 2 semestry. Słuchacz po zaliczeniu i ukończeniu zajęć na kursie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu i zdaje Kwalifikacyjny egzamin zawodowy na terenie naszej szkoły, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym.

-  zajęcia odbywają się w systemie zaocznym: piątki (po 15.00), soboty i niedziele od 8.00 z wyłączeniem miesięcy letnich (lipiec, sierpień)

MG.42 Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie

- ukończyły 18 lat

Absolwent Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego przygotowującego do zawodu Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach kwalifikacji MG.42 będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) obsługiwania urządzeń, systemów elektronicznych oraz nawigacji sateliternej stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych

2) stosowania urządzeń, systemów elektronicznych oraz nawigacji sateliternej stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych

3) wykonywania prac nowoczesnymi ciągnikami, kombajnami i pojazdami

Okres nauczania:

Zajęcia w ramach kwalifikacji MG.42 trwają 2 semestry. Słuchacz po zaliczeniu i ukończeniu zajęć na kursie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu i zdaje Kwalifikacyjny Egzamin Zawodowy na terenie naszej szkoły, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym.

Warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać tytuł technika:

• Ukończone oba kursy kwalifikacyjne i zdany egzaminacyjny

• Posiadane średnie wykształcenie (liceum lub technikum)

UWAGA!!!

Osoby po szkole zawodowej, gimnazjum lub szkole podstawowej nabywają nowe UPRAWNIENIA ZAWODOWE pozwalające prowadzić gospodarstwo rolne według nowych przepisów i mogą się ubiegać o dopłaty z FUNDUSZY EUROPEJSKICH

M.02 Obsługa techniczna oraz naprawa pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie

- ukończyły 18 lat

Absolwent Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego przygotowującego do zawodu Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach kwalifikacji M.02 będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

3) Diagnostyki i oceny stanu technicznego sprzętu rolniczego

4) Wykonywania prac nowoczesnymi ciągnikami, kombajnami i pojazdami

Okres nauczania:

Zajęcia w ramach kwalifikacji M.02 trwają 1 semestr. Słuchacz po zaliczeniu i ukończeniu zajęć na kursie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu i zdaje Kwalifikacyjny Egzamin Zawodowy na terenie naszej szkoły, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym.

-  zajęcia odbywają się w systemie zaocznym: piątki (po 15.00), soboty i niedziele od 8.00nz wyłączeniem miesięcy letnich (lipiec, sierpień).

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie ogłasza
terminarz i zasady rekrutacji do szkoły
na rok szkolny 2019/2020
dla kwalifikacyjnych kursów zawodowych

1. Składanie przez kandydatów wniosków (kwestionariuszy osobowych) o przyjęcie do szkoły na kwalifikacyjny kurs zawodowy oraz odebranie skierowania na badanie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu od 15 kwietnia do 28 czerwca 2019 r. do godz. 15:00.

2. Doręczanie przez kandydatów zaświadczenia lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu do 28 czerwca 2019r. do godz. 15:00.

1. Postępowania kwalifikacyjne komisji rekrutacyjno-kwalifikacyjnej do 30 czerwca 2019 r. do godz. 15:00.

2. Ogłoszenie wstępnych list kandydatów do 15 lipca 2019 r. do godz. 15:00.

3. Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz podanie informacji o liczbie wolnych miejsc do 27 lipca 2019 r. do godz. 15:00.

1. Postępowanie uzupełniające do końca sierpnia 2019 r. do godz. 15:00.