Miesiąc luty to czas prawdziwego szaleństwa kulinarnego. Żadna karnawałowa impreza nie może się obyć bez małego co nieco. Dlatego uczniowie klasy pierwszej TŻiUG pod kierunkiem swoich nauczycielek pań A. Frejlich i D. Pitek postanowili zaproponować wszystkim przygotowanie szybkiego baru z przekąskami w stylu fit – mają być pyszne i nie tuczące! Bogactwo kolorów i smaków na platerowanych półmiskach zawierały koreczki, tartinki, wytrawne ciasteczka, ruloniki z ciasta francuskiego i szynki parmeńskiej z sałatką rosyjską. Warzywa, owoce, pasty na bazie twarożku czy jajek to istna bomba witaminowa i do tego mało kaloryczna. Na słodko proponujemy coś ekstra przysmak kuchni francuskiej- jabłecznik z szarej renety z orzechami włoskimi i cynamonem na kruchym cieście rozpływającym się w ustach oraz pudding śmietankowy serwowany z lukrowanymi i czekoladowymi serduszkami, wszak święto Walentego już blisko.

Do picia przygotowaliśmy bezalkoholowy koktajl o orzeźwiającym smaku – lemoniadę na bazie toniku, cukru trzcinowego, soku z cytryny i limonki. Pyszna przekąska, zdrowa sałatka, słodkie co nieco, sprawdzone grono przyjaciół i dobra zabawa gwarantowana. Wykorzystajcie nasze podpowiedzi. Życzymy smacznego.