Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Olimpiada Języka Polskiego i sukces Gabrieli Zięby

Uczennica klasy drugiej technikum logistycznego, Gabriela Zięba, zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Warunkiem kwalifikacji było napisanie pracy literackiej na wybrany temat, z podanych przez Komitet Główny. Tematy miały charakter przekrojowy i obejmujący wiedzę z języka polskiego na etapie szkoły ponadpodstawowej, na poziomie rozszerzonym. Praca Gabrysi dotyczyła motywu spotkania w twórczości Adama Mickiewicza.

Opiekunem uczennicy jest Ewa Cybula, nauczyciel języka polskiego. Etap okręgowy olimpiady odbędzie się 16 lutego 2019r.w Kielcach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

gabrysia ojp 2019