Fundacja GROM COMBAT przy współpracy z nauczycielami koordynującymi pracę klas mundurowych panią Edytą Gwoździk i panem Markiem Frejlichem, po raz kolejny zorganizowała szkolenie dla młodzieży z klas mundurowych ZS nr1 w Opatowie. Kadeci ze "szkoły na górce'' odwiedzili 33 Dębicki Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie pod okiem doświadczonych żołnierzy odbyli zajęcia strzeleckie z broni długiej oraz szkolenie z pomocy przedmedycznej. Kolejnym punktem wizyty w Dębicy była Powiatowa Komenda Straży Pożarnej, gdzie spotkali się z komendantem mł.bryg.mgr inż. Marcinem Radzikiem, który wprowadził ich w arkana pracy straży pożarnej. W trakcie oglądania sprzętu służącego na co dzień do wykonywania zadań Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej uczniowie stali się świadkami błyskawicznego przygotowania się strażaków do akcji, ponieważ otrzymali wezwanie do wypadku komunikacyjnego.

Opatowska młodzież przyjechała do Dębicy pod opieką wychowawców E. Gwoździk, M. Frejlicha i Sz. Madeja, aby zapoznać się z formami pracy różnych służb mundurowych oraz zmierzyć się z wyzwaniem, jakie postawili przed nimi instruktorzy Fundacji GROM COMBAT. Pełni nowych doświadczeń uczniowie przybyli do Miejskiego Ośrodka Sportu, gdzie trening na macie poprowadził były operator JW GROM mjr Jacek Kowalik ''Chlor''. Wśród elementów treningu znalazły się obalenia, trening w parterze oraz System Samoobrony GROM COMBAT. W godzinach nocnych młodzież z '' mundurówki '' doskonaliła swoje umiejętności pracy z mapą i busolą, aby po kilku godzinach skonfrontować je kolejnymi zadaniami. Tym razem po porannym rozruchu, jeszcze przed wschodem słońca w zimowej scenerii, kadeci otrzymali polecenia dotarcia do wyznaczonego przez instruktorów celu zaznaczonego na mapie. W ten sposób rozpoczął się dla nich następny i pracowity dzień szkoleniowy. Młodzież pod okiem instruktorów Adama Szeli oraz ,,Ligo,, ćwiczyła elementy zielonej taktyki, topografii; marsz po wyznaczonym azymucie, poruszanie się marszem ubezpieczonym w terenie lesistym oraz zrywanie kontaktu ogniowego. pasjonujące i pełne wrażeń szkolenie dobiegło końca. Podsumowanie zajęć przez instruktorów sprawiło uczniom i ich nauczycielom wielką satysfakcję i stało się zachętą do udziału w kolejnych szkoleniach, które zaproponowali instruktorzy.