W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przepadającego na 16 listopada i Światowego Dnia AIDS – na 1 grudnia w szkole zorganizowano konkurs wiedzy o AIDS oraz konkurs na ulotkę pod hasłem ,,Tolerancja”. Działania te odbywały się pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opatowie. Konkursy poprzedziły zajęcia informacyjne na temat zapobiegania HIV,AIDS i chorobom przenoszonych drogą płciową oraz zajęcia warsztatowe zakończone wspólnym wypracowaniem plakatów na temat szeroko rozumianej tolerancji. Dodatkowo młodzież kształcąca się w szkole branżowej w zawodach związanych z dużym ryzykiem zakażenia wirusem HIV uczestniczyła w prelekcji poprowadzonej przez pracownika SANEPID – u p. Sylwii Kot. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne.

Podsumowanie działań, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród nastąpiło 4 grudnia. Zwycięzcami konkursu wiedzy zostali: Aleksandra Wołowska z klasy 2TPS oraz Weronika Bednarska i Oliwia Stępień z klasy 2LOM. W kategorii ulotki promującej tolerancję jury po burzliwej dyskusji nagrodziło prace Jana Redlicha z klasy 1TMR, Małgorzaty Zwolińskiej i Natalii Pułki z klasy 1TŻ. Celem akcji było pogłębienie wiedzy o HV/AIDS, solidaryzowanie się z osobami chorymi i kształtowanie postawy tolerancji oraz uświadomienie, że każdy jest narażony na zakażenie wirusem HIV i dlatego powinien wiedzieć jakich zachowań ryzykownych należy unikać. Koordynatorami działań były panie: A. Frejlich, A. Spała, M. Stępień, M. Wicha.