W listopadzie 2018r. w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych młodzież z kl. I Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wraz z nauczycielką Iwoną Winiarczyk - Kapsą zwiedziła kolegiatę św. Marcina oraz kościół i klasztor O.O. Bernardynów. Celem zajęć było bliższe zapoznanie z największymi atrakcjami turystycznymi miasta oraz zdobycie wiedzy, umożliwiającej młodym hotelarzom udzielanie informacji turystycznych przybyłym gościom na temat atrakcji naszego malowniczego miasteczka Opatowa. Zajęcia pod nazwą „Moje spotkanie z zabytkami Opatowa” w ramach współpracy ze szkołą poprowadził w bardzo ciekawy sposób przewodnik i regionalista pan Zbigniew Zybała. Dzięki temu uczniowie mogli również bliżej poznać pracę przewodnika turystycznego.

Efektem zwiedzania, mają być przygotowane przez uczniów prezentacje, przedstawiające najciekawsze ich zdaniem dzieła czy elementy poznanych zabytków oraz własne refleksje i zdjęcia zwiedzonych obiektów. Zdobywana w ten sposób wiedza jest bardziej atrakcyjna dla młodego człowieka aniżeli sam przekaz podręcznikowy. Młodzi hotelarze wzbogacili swoją wiedzę i już planują kolejne zajęcia, podczas których poznają inne walory turystyczne ich miasta – mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych Iwona Winiarczyk - Kapsa.