Rozpoczął się 7 rok współpracy klas mundurowych ''szkoły na górce'' z mjr Jackiem Kowalikiem, doświadczonym operatorem i dowódcą Oddziału Bojowego JW GROM – poinformowała nas pani Edyta Gwoździk, która w 2012 roku zaprosiła do współpracy z młodzieżą swojego szkolnego kolegę. Dzięki tej wizycie złożonej w ZS nr1 w Opatowie przez mjr J. Kowalika, uczniowie klas mundurowych zyskali możliwość poznawania wspaniałych ludzi, byłych i obecnych żołnierzy JW GROM i innych jednostek wojskowych czy pracowników służb mundurowych. Kontakty te pozwoliły na odwiedzanie ciekawych miejsc przez naszych uczniów, ale także na udział w elitarnych szkoleniach- powiedział pan Marek Frejlich.

Młodzież ucząca się w klasach mundurowych naszej szkoły bierze udział w zawodach sportowych skierowanych do grup związanych z mundurem, zdobywa wiele umiejętności z technik samoobrony, pomocy przedmedycznej, orientacji w terenie czy survivalu. To wszystko procentuje, bo wielu naszych absolwentów pracuje w służbach mundurowych czy studiuje na kierunkach wojskowych- informuje pani Edyta. Trening inaugurujący siódmy rok współpracy klas mundurowych z Fundacją GROM COMBAT został przeprowadzony przez mjr Jacka Kowalika przy udziale ponad stu uczniów klas mundurowych ''szkoły na górce'' . Młodzież ćwiczyła elementy systemu GROM COMBAT, stworzonego dla operatorów GROMu, którego zmodyfikowaną wersję opracował nasz przyjaciel - powiedziała pani Edyta Gwoździk, informując jednocześnie, że jest to oczywiście wstęp do kolejnych szkoleń planowanych dla ''mundurówki''. Potwierdzają to uczniowie Przemysław Kidoń i Kacper Wałek, którzy przygotowują się do udziału w Manewrach GROM COMBAT, które odbędą się za kilka tygodni.