Uczniowie naszej szkoły tradycyjne również w tym roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod hasłem: „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Konkurs jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. W tym roku na szczeblu wojewódzkim, który odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach, Zespół Szkół nr 1 w Opatowie reprezentowali: Kinga Dąbrowska z klasy III D i Kamil Hołuj z klasy I AD.

Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 42 pytań z zakresu prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Drugim etapem konkursu były pytania, na które uczniowie musieli odpowiadać ustnie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześć osób, które uzyskały największą liczbę punktów z części testowej. Wśród najlepszej szóstki była również nasza uczennica Kinga Dąbrowska. Miło nam poinformować, że Kinga ostatecznie zajęła wysokie piąte miejsce co oznacza, iż jest piątą uczennicą w województwie świętokrzyskim, która poznała najlepiej zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Nasz drugi reprezentant Kamil również godnie reprezentował szkołę. Z części testowej zabrakło mu tylko trzy punkty, aby dostać się do finałowej szóstki. Na koniec organizatorzy podsumowali konkurs, wręczyli dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy Kindze i Kamilowi oraz dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.