W sobotę 16 kwietnia 2018 roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK w Kielcach odbył się etap wojewódzki jubileuszowej XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Polegał na ocenie wiedzy uczestników z zakresu szeroko pojmowanej ochrony środowiska, która łączy treści programów biologii, chemii, geografii, fizyki, ponadto wymaga umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Prof. Marek Jóżwiak,  kierownik Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska wręczając dyplomy uczestnikom zaznaczył, że tegoroczny poziom był bardzo wysoki a młodzież świetnie przygotowana.

Naszą szkołę reprezentowali: Monika Sajda, tegoroczna maturzystka z klasy IVTŻiUG oraz Krzysztof Pyza z klasy III TŻi UG. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka biologii Agnieszka Frejlich.