Całkiem niedawno informowaliśmy o udziale naszych uczniów w II edycji konkursu z języka angielskiego UNDERSTAND, który odbył się 22.03.2018r. Dziś mamy wyniki i z całą pewnością powód do dumy!!! Nasi Hotelarze i Logistycy poradzili sobie z zadaniami rewelacyjnie!!! Pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim i czwarte w kraju z punktacją 103,75 zajęła uczennica klasy pierwszej Technikum Hotelarstwa Kinga Pater. Drugie miejsce w województwie i 9 w kraju z liczbą punktów 99,5 zdobyła uczennica tej samej klasy - Aleksandra Walasek. Obie dziewczyny ukończyły konkurs z najwyższym do uzyskania wynikiem bardzo dobrym.

To już kolejny wielki sukces naszych młodych Hotelarzy w ogólnopolskim konkursie. Duże brawa należą się również Logistykom. Przemysław Czeczot (4 miejsce w województwie) i Mateusz Kosik (6 miejsce w województwie) z pierwszej klasy Technikum Logistycznego zostali wyróżnieni ocenami dobrymi za uzyskanie powyżej 70 punktów. UNDERSTAND jest konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Samo zrozumienie pytania może jednak okazać się niewystarczające. Aby udzielić poprawnej odpowiedzi należy wykazać się wiedzą na temat kultury, historii oraz różnych dziedzin życia. Podczas zawodów uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności w czasie 60 minut. Każda błędna odpowiedź to punkty ujemne. Maksymalnie można zdobyć 120 punktów. Jak informuje organizator w tegorocznej edycji wzięło udział ok. 1500 uczniów ze 180 szkół w całej Polsce. Wynik naszych uczestników zasługuje więc na prawdziwe uznanie. GRATULUJEMY!!!