W czwartek 22 marca nasi pierwszoklasiści z Technikum Hotelarstwa- Kinga Pater, Aleksandra Walasek, Patrycja Kot, Katarzyna Gardynik, Katarzyna Mendyk oraz Technikum Logistycznego- Przemysław Czeczot i Mateusz Kosik, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie językowym UNDERSTAND. Celem, jaki stawia organizator konkursu jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez wykorzystywanie rywalizacji i nowoczesnych technologii. Uczestnicy w ciągu 60 minut musieli odsłuchać i rozwiązać 24 zadania  w języku angielskim, o różnym poziomie trudności. Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi nie wystarczyło jedynie zrozumieć tekst, należało również wykazać się wiedzą na tematy dotyczące życia codziennego, historii czy kultury. Niektóre pytania stanowiły naprawdę duże wyzwanie.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu była p. Magdalena Kidoń (nauczycielka języka angielskiego). Język angielski na „Górce” to podstawa, ogromnie cieszy nas fakt, że nasi uczniowie uczą się go z przyjemnością w nowoczesnych i bardzo dobrze wyposażonych pracowniach językowych i chętnie sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności, współzawodnicząc w różnego rodzaju konkursach. Wyniki wkrótce, trzymamy mocno kciuki za naszych uczestników!!!