W dniu 19 marca 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie: Jacek Jabłoński i Filip Tenderenda z Technikum Pojazdów Samochodowych, Magdalena Krzyśkowska z Technikum Logistycznego, Monika Sajda z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Patrycja Pierzchała i Natalia Rej z Technikum Hotelarskiego byli w Kielcach odebrać stypendium w ramach ,,Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych” . Nasi uczniowie przez cały rok pracowali na swoje wyniki, brali udział w konkursach i olimpiadach. Ich pasją są zawody, w których się kształcą i wiążą z nimi swoją przyszłość. Najliczniejsza grupa uczniów z Powiatu Opatowskiego, którzy otrzymali to stypendium  pochodzi z naszej szkoły, bo aż sześcioro.

Tradycją naszej szkoły jest kształcenie w zawodach na bardzo wysokim poziomie. Wykształcona kadra, chętna i zdolna młodzież pełna pasji są gwarancją sukcesu edukacyjnego. Nowoczesne wyposażenie pracowni zawodowych stwarza warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych. Jestem bardzo dumna z naszej młodzieży i życzę im dalszych sukcesów – powiedziała Magdalena Gdowska.