Dnia 16 marca 2018 roku odbyła się wycieczka do Kielc na XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolnej AGROTECH. Uczestnikami byli uczniowie I i II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, klasa III Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz I A Mechanik Pojazdów Samochodowych w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie z opiekunami Władysławem Politem, Grzegorzem Popkiem, Mariuszem Kowalskim i Andrzejem Szczykutowiczem. Młodzież zwiedzała stoiska największych firm z branży rolniczej i pokrewnych powiązanych z techniką rolniczą, działających na polskim rynku. Na targach  wystawiali swe towary przedstawiciele  firm działających na rynku polskim jak i przedstawiciele innych państw. Największym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska: Kubota, John Deere, FENDT, Massey Ferguson, STOLL, Amazone, Ursus, Agromet, Class, Case, Valtra, Steyr, Deuth Fahr, Now Holland, Zetor i inne. Poza sprzętem rolniczym ciekawe stoiska prezentowali producenci upraw rolniczych, hodowcy, producenci pasz  oraz  zajmujące się ekologią.

Zwiedzający mogli również oglądać stoiska firm z naszego regionu działające na rynku. Bilety na targi udostępnił nam: Tomasz Świątek. Targi AGROTECH to okazja do zapoznania się z nowym  sprzętem , dostępnym na naszym rynku  Młodzież  zapoznając się z nowymi trendami w rolnictwie, ma okazję   w przyszłości, unowocześnić swoje miejsce pracy i lepiej zainwestować pieniądze uzyskane z PROW. Uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem zwiedzali wystawy AGROTECH-u, analizując jaki sprzęt można będzie pozyskać obejmując w przyszłości gospodarstwo od rodziców.