We wtorek 13 marca 2018r. w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie młodzież z klasy I LOM, I TL, I THO, II LOM, II TL oraz III TŻ/THO przystąpiła do szkolnego etapu konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W konkursie uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z dziedziny historii, literatury, muzyki, geografii, polityki oraz przemysłu, odpowiadając na pytania w języku niemieckim. Laureatami konkursu zostali: Anna Ścibisz kl. II LOM - uzyskała I miejsce, Magdalena Krzyśkowska kl. II TL- II miejsce oraz Anna Witkowska kl. I TL- III miejsce. Zwycięzcy zostali zakwalifikowani do konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 16 kwietnia 2018r. Zespole Szkół im. M. Curie- Skłodowskiej w Ożarowie. Opiekę nad konkursem sprawowały panie- Marta Firmanty i Małgorzata Stępień. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie.